новини

50 тисяч доларів за пологи: українка розповіла про медицину у Чехії

У Чехії є два види страховок: державна і договірна.

У Чехії є два види страховок: державна і договірна. Першу отримують громадяни країни. З таким видом страхування лікування обходиться майже безкоштовно – навіть терапевтична, стоматологічна допомога, вакцинація та профогляди. Із зарплати щомісяця вираховують відсоток медичного страхування.

Іноземці, які працюють чи навчаються у країні, можуть отримати договірну страховку. Про це розповідає українка Неля Найдух, повідомляє «Є!» з посиланням на 20minut.

"Договірна страховка діє протягом візового періоду. Якщо рахувати у гривнях, то за місяць на медичне страхування потрібно віддати 300 гривень. Але страховка покриває майже всі витрати. Один наш знайомий вибив колінну чашечку після роботи, але за допомогою страхового листка усе лікування було безкоштовним, навіть у санаторій його відправили на реабілітацію".

Якщо страхування немає, за прийом лікаря, операцію чи інші маніпуляції потрібно платити.

"Це дуже дорого. Лікування може коштувати більше тисячі доларів. На пологи жінки мусять оформляти зовсім інший вид страхування. Якщо цього не зробити вчасно, то плата дуже величезна. В однієї подруги-українки, яка досить тривалий час працювала в Чехії, почались передчасні пологи, а страховки вона не мала. Її забрали в лікарню, місяць медики виходжували її двох немовлят. А потім виставили рахунок – 50 тисяч доларів. Вони досі з чоловіком винні державі таку велику суму".

В Іспанії для тих хто працює, медицина безкоштовна. У лікарнях пацієнти мають окремі палати. Кожного дня їм міняють постіль, дають чистий лікарняний халат та спеціальні намилені губки для душу. У палатах є шафа, де можна тримати одяг. Ліжко, у якому піднімається спинка, щоб людина могла сісти. А також спеціальна тумбочка. Вона розкладається та робиться як столик, щоб можна булу напівлежачи їсти. Про це розповідає Оксана Пруська зі Львову, яка живе в Іспанії.

6 лютого 2018, 10:24

^ ^