новини

У Миколаївській облраді проводили обшуки: стали відомі подробиці

Ідеться про електронні підручники, на яких чиновники ОДА і облради "заробили" 15 мільйонів.

Голові Миколаївської обласної ради Вікторії Москаленко оголошують про підозру у вчиненні злочину, про що стало відомо з онлайн-трансляції місцевих телеканалів, інформує Є Миколаїв!

Правоохоронці прийшли прямо в кабінет голови облради, однак вона їх привела до депутатської кімнати, де їй зачитали рішення суду про проведення обшуку. В кабінеті також перебували радники голови обласної ради та депутат облради Ганна Воронок.

Виходячи із зачитаного співробітником ДБР, йдеться про електронні підручники, на яких чиновники ОДА і облради "заробили" 15 мільйонів.

Служба безпеки України викрила посадових осіб Миколаївської облради, Департаменту освіти і науки облдержадміністрації та одного з місцевих комунальних підприємств на привласненні бюджетних коштів, призначених для шкіл регіону. Відповідно до Програми розвитку освіти Миколаївської області на 2017-2021 роки держава забезпечує вільний і безкоштовний доступ учнів до онлайн-підручників і навчально-методичних посібників.

Представники влади та місцевого самоврядування неправомірно внесли до витрат бюджету кошти на закупівлю підручників. У змові з двома комерційними структурами, які спеціалізуються на наданні програмних послуг, чиновники безпідставно провели тендер і перерахували фірмам кошти на придбання кодів доступу до електронних ресурсів.

Таким чином зловмисники вивели з бюджету 15 мільйонів гривень і привласнили їх.

У рамках кримінального провадження, відкритого за ч. 3 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України, тривають обшуки за місцями роботи, проживання та в автомобілях фігурантів справи.

Вилучені печатки, документація і електронні носії, що містять інформацію про угоди зловмисників.

Заходи із викриття схеми проводяться спільно Територіальним управлінням ДБР, розташованим у Миколаєві. Тривають слідчі дії для встановлення всіх обставин привласнення бюджетних коштів.

Читайте також:На Миколаївщині чиновники привласнили 3 млн грн на ремонт доріг бюджету

29 листопада 2019, 09:07

До теми

^ ^