новини

У Миколаївській області сформований єдиний госпітальний округ

Про це в четвер, 13 лютого, повідомив на брифінгу начальник управління охорони здоров'я Миколаївської ОДА Павло Георгієв.

Попередні госпітальні округи, сформовані більш ранньою Постановою Кабінету Міністрів, скасовані, інформує Є Миколаїв! із посиланням на Новости-Н.

- Є новий госпітальний рада і новий керівник госпітального ради. 31 січня ми провели перше засідання нашого госпітального ради. Визначено заступники і сформована робоча група, яка повинна до 1 березня розробити стратегічний план розвитку госпітального округу на найближчі три роки, - сказав керівник обласного управління охорони здоров'я.

Миколаївщина визначилася і з шістьма опорними лікарнями, які затвердив МОЗ. У Миколаєві опорними лікарнями будуть обласна клінічна лікарня, лікарня швидкої медичної допомоги та міська лікарня №3. В районах області це буде Первомайська центральна міська багатопрофільна лікарня, Вознесенська міська лікарня та Баштанська центральна районна лікарня.

Заступник голови ОДА Олександр Трайтлі додав, що раніше, згідно з попереднім рішенням уряду, в області було чотири госпітальних округи. Не так давно ця постанова була переглянута. Було вирішено, що госпітальний округ буде не адміністративним установою, яка керує всіма медичними установам, що входять в округ, а консультативно-дорадчим органом на рівні області.

Те, що замість чотирьох госпітальних округів на Миколаївщині створили один, експерт офісу реформ Міністерства охорони здоров'я Матвій Хренов вважає правильним. Причину ухвалення такого рішення він пояснив наступним:

- У більшості регіонів України госпітальні округи виявилися нездатними з точки зору навіть консультації своєї мережі щодо розвитку. Вони навіть не змогли створити виконавчі органи цих рад через те, що цей процес став політизованим. Формувати дієздатну мережу можливо, коли вона велика і враховує всю область, ніж п'ять-шість таких мереж на область. Тому формат, який запропонований зараз (один госпітальний округ замість чотирьох - прим.), Він більш керований і правильний з точки зору формування мережі, - сказав Матвій Хренов.

Читайте також:Миколаївські лікарі врятували життя чоловікові, в якого були опіки 56% тіла

13 лютого 2020, 14:17

До теми

^ ^